skip navigation
CCHA Hockey Hoopla 2022

2022 CCHA Hockey Hoopla

March 17-20

 


Hoopla Schedule
(Updated 3/6/2022)

We're thankful to be back on our home rinks for the Hoopla this year! All games will be held at Victoria.

Victoria Rink Address: 8475 Kochia Ln, Victoria MN

Count Down to 2020 Mite Hockey Hoopla

0
Days
0
Hours
0
Minutes
0
Seconds

CONTACT US

Elizabeth Rodgers

Hoopla Coordinator

Lower Mite, Mite East and 8U Intermediate Schedule

All activities in this schedule occur on Victoria West

VICTORIA WEST RINK
THURSDAY, MARCH 17 LEVEL HOME TEAM (white jersey) SCORE LOCKERROOM AWAY TEAM (black jersey) SCORE LOCKERROOM
Ice Time Level Team #1 LR Team #2 LR
5:00 PM 6:00 PM East/8U Intermediate Purple 4 1 8U Gold 10 WIN 3
6:15 PM 7:15 PM East/8U Intermediate White 4 (Tie) 2 8U Black 4 (TIE) 4
7:30 PM 8:30 PM East/8U Intermediate Gold 5 (WIN) 1 Purple 2 3
FRIDAY, MARCH 18
Ice Time Level Team #1 LR Team #2 LR
5:00 PM 6:00 PM East/8U Intermediate Purple 1 1 8U Black 3 (WIN) 3
6:15 PM 7:15 PM East/8U Intermediate 8U Gold 5 2 White (6) WIN 4
7:30 PM 8:30 PM East/8U Intermediate 8U Black 3 1 Gold 6(WIN) 3
8:45 PM 9:45 PM HOOPLA LEPRECHAUN OPEN SKATE
SATURDAY MARCH 19
Ice Time Level Team #1 LR Team #2 LR
7:00 AM 8:00 AM East/8U Intermediate 8U Gold 6 WIN 1 Gold 1 3
8:15 AM 9:15 AM East/8U Intermediate White 9 WIN 2 Purple 4 4
9:30 AM 10:30 AM Mini Mite Gold v Navy 1 White v Purple 3
10:45 AM 11:45 AM Termite Purple v 6U Gold 2 Gold v 6U Black 4
11:45 AM 12:45 PM Termite Navy v 6U Purple 1 White v Black 3
1:00 PM 2:00 PM Termite Grey v Purple 2
2:00 PM 3:00 PM Mini Mite Gold v Purple 1 Navy v White 3
3:00 PM 4:00 PM Rookie Mite Purple v Gold 2 Navy v White 4
4:00 PM 4:15 PM CHUCK A PUCK
4:30 PM 5:30 PM East/8U Intermediate 8U Black 3 1 8U Gold 6 WIN 3
5:45 PM 6:45 PM East/8U Intermediate Gold 1 2 White 4 WIN 4
7:00 PM 8:00 PM HOOPLA LEPRECHAUN OPEN SKATE
SUNDAY MARCH 20
Ice Time Level Team #1 LR Team #2 LR
8:15 AM 9:15 AM Rookie Mite Gold v Navy 2 White v Purple 4
9:15 AM 10:15 AM Termite 6U Gold v Gold 1 6U Black v Navy 3
10:15 AM 11:15 AM Termite 6U Purple v White 2 Black v Grey 4
11:30 AM 12:45 PM East/8U Intermediate G11 Seed 4: 8U Black 4 WIN 1 Seed 5: Purple 0 3
1:00 PM 2:00 PM East/8U Intermediate G12 Seed 2: 8U Gold 4 WIN 2 Seed 3: Gold 0 4
2:00 PM 2:15 PM CHUCK A PUCK
2:30 PM 3:30 PM East/8U Intermediate G13 Seed 1: White 4 WIN 1 W G11 8U BLACK 2 3
3:30 PM 4:30 PM EAST/8U INTERMEDIATE SKILLS 2 4
4:30 PM 5:15 PM Mini Mite White v Gold 2 Purple v Navy 4
5:45 PM 6:45 PM East/8U Intermediate 3rd Place Game L G13 8U Black 4th 1 L G12 Gold 3rd 3
7:00 PM 8:00 PM East/8U Intermediate Championship W G13 East White 2 2 W G12 8U Gold 4-1st 4

Mite South, West and 8U Advanced Schedule

All activities in this schedule occur on Victoria East

WEDNESDAY, MARCH 16 LEVEL HOME TEAM (white jersey) SCORE LOCKER ROOM AWAY TEAM (black jersey) SCORE LOCKER ROOM
5:00 PM 6:00 PM West/8U Advanced 8U Purple 5 2 White 9 WIN 4
THURSDAY, MARCH 17
Ice Time Level Team #1 LR Team #2 LR
4:45 PM 5:45 PM South Skills A 1 3
6:00 PM 7:00 PM West/8U Advanced White 4 WIN 2 Gold 2 4
7:15 PM 8:15 PM West/8U Advanced Purple 6 WIN 1 Black 4 3
8:30 PM 9:30 PM HOOPLA LEPRECHAUN OPEN SKATE
FRIDAY, MARCH 18
Ice Time Level Team #1 LR Team #2 LR
4:45 PM 5:45 PM West/8U Advanced Purple 6 (Win) 1 8U Purple 5 3
6:00 PM 7:00 PM West/8U Advanced Gold 2 2 Black 10 (WIN) 4
7:15 PM 8:15 PM West/8U Advanced White 4(Tie) 1 Purple 4(Tie) 3
8:30 PM 9:30 PM South GAME 1 Purple 4(WIN) 2 Gold 1 4
SATURDAY, MARCH 19
Ice Time Level Team #1 LR Team #2 LR
7:00 AM 8:00 AM West/8U Advanced Black 10 (WIN) 1 8U Purple 3 3
8:15 AM 9:15 AM West/8U Advanced Gold 3 (TIE) 2 Purple 3 (TIE) 4
9:30 AM 10:30 AM South Invite Gold Friendly 1 EP M4 Black Friendly 3
12:00 PM 1:00 PM South Invite Purple Friendly 2 Edina Friendly 4
1:00 PM 1:15 PM CHIK-FIL-A SHOOTOUT
1:30 PM 2:30 PM West/8U Advanced White 8 WIN 1 Black 3 3
2:45 PM 3:45 PM West/8U Advanced 8U Purple 6 TIE 2 Gold 6 TIE 4
4:00 PM 5:00 PM South GAME 2 Gold 1 1 Purple 4 WIN 3
5:15 PM 6:15 PM WEST/8U ADVANCED SKILLS 2 4
6:15 PM 7:15 PM WEST/8U ADVANCED SKILLS 2 4
SUNDAY, MARCH 20
Ice Time Level Team #1 LR Team #2 LR
7:00 AM 8:00 AM West/8U Advanced Game 11 Seed 4: Gold 9 WIN 1 Seed 5: 8U Purple 5 3
8:15 AM 9:15 AM West/8U Advanced Game 12 Seed 2: Purple 4 WIN 2 Seed 3: Black 0 4
9:30 AM 10:30 AM South Invite Purple Friendly 1 EP M4 Black Friendly 3
12:00 PM 1:00 PM West/8U Advanced Game 13 Seed 1 White 10 WIN 2 W G11 Gold 2 4
1:00 PM 1:15 PM CCHA RAFFLE DRAWING
1:30 PM 2:30 PM South Invite Gold Friendly 1 Edina Friendly 3
2:45 PM 3:45 PM West/8U Advanced 3rd Place Game L G13 GOLD 5 2 L G12 BLACK 6 3rd place 4
4:00 PM 5:00 PM West/8U Advanced Championship W G13 WHITE 1 W G12 PURPLE 6 (1st) 3
5:30 PM 6:30 PM ADJUSTED TIME South Championship Purple 3 2 Gold 4 (1st) 4

THANK YOU TO OUR
2022 HOOPLA SPONSORS

PLATINUM SPONSORS


GOLD SPONSORS


SILVER SPONSORS

TOURNAMENT PLATINUM SPONSORS


TOURNAMENT GOLD SPONSORS


TOURNAMENT SILVER SPONSORS